KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16536135
nr 1653 6135
Harry Booström
(1917-1996), Sverige
Oljemålning, "Vinter i Snöjens stenbrott". Signerad. Olja på pannå, ca 40x60 cm, slitage
Kondition: skadad
Harry Booström, född 1917 på Gotland, död 1996, svensk målare och tecknare.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 28 oktober 2024
kl 20:44:22
28/10 20:26:33
Harry Booström
Läs mer om Harry Booström